З 16 січня вся реклама буде українською мовою чи ні?🙃

В Україні набула чинності норма закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що зобов’язує транслювати всю рекламу в Україні виключно державною мовою.

Стаття 32 Закону регулює не тільки офлайн, а й телебачення, радіо та Інтернет. Зокрема, оголошення на білбордах та рекламних площинах (наприклад, в магазинах), так і рекламу в YouTube, Google і на інших сайтах.

Друковані ЗМІ, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу можуть розміщувати рекламу тією мовою, якою видається таке видання. Телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із українською мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

Який буде штраф?

Порушення вказаних положень тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 200-300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 гривень). Якщо порушення вчинене вперше, то може бути просто попередження.
Дана санкція передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення (кодекс буде доповнено статтею 188-52).

Зверніть увагу! Зміни до КпАП набудуть чинності 16 липня 2022 року. Тому зараз не має підстави «виписати» вам штраф.

Слідкувати за мовою реклами буде мовний омбудсмен. Він забезпечує моніторинг виконання законодавства про державну мову, розглядає скарги фізичних і юридичних осіб на дії та бездіяльність органів влади, установ і організацій і фізичних осіб щодо дотримання вимог законодавства про державну мову. Тому саме до нього можна звернутися, якщо побачите рекламу, яка не відповідає закону. Але куди звернутися, якщо офіс мовного омбудсмена повноцінно запрацює лише через пів року?

Отже, норма є, але виконуватися вона буде не зовсім скоро. Тому у вас є час, щоб розробити свою наступну рекламну компанію українською мовою!😉

- Создание бизнеса
- Консультация
- Сопровождение
- Защита бизнеса

- Аудит
- Подготовка к проверке
- Сопровождение при проверке
- Оспаривание результатов

- Создание бизнеса
- Консультация
- Сопровождение
- Защита бизнеса

- Аудит
- Подготовка к проверке
- Сопровождение при проверке
- Оспаривание результатов

© 2015-2019 АБ «Паляничко и партнеры»
Политика Конфиденциальности.

Разработка и дизайн - DK web-studio