Документальна планова перевірка – це здійснювана відповідно до заздалегідь затвердженого плану перевірка документів, що містять інформацію, яка представляє інтерес для податкових органів.

Підставою для проведення документальної планової перевірки є план-графік – перелік платників податків, що підлягають плановій перевірці контролюючими органами у відповідний період календарного року, затверджений центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Зверніть увагу! До плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть вносити коригування, але не частіше 1 разу в першому та  1 разу в другому кварталі такого року, крім випадків, коли коригування пов’язане із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправленням технічних помилок. Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС України  до 30 числа останнього місяця кварталу.

З актуальним планом-графіком можна ознайомитись тут

А що ж перевіряє контролюючий орган?

 1. Своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків та зборів.
 2. Дотримання податкового, валютного, трудового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
 3. Дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Зверніть увагу! Контролюючим органам забороняється проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов’язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати митних платежів, податків, зборів та єдиного внеску при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам, податку з доходів фізичних осіб та зобов’язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

Які дані підпадають під перевірку?

 • податкові декларації (розрахунки);
 • фінансова, статистична та інша звітність;
 • регістри податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом;
 • первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
 • документи та податкова інформація, отримані в установленому законодавством порядку контролюючим органом, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

А яка тривалість перевірки?

Тривалість проведення планової перевірки залежить від наявності статусу великого платника податків, кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності підприємств. Так, планова перевірка не повинна тривати довше, ніж:

 • для великих платників податків – 30 робочих днів;
 • для суб’єктів малого підприємництва – 10 робочих днів;
 • для інших платників податків – 20 робочих днів.

Періодичність проведення перевірок залежить від ступеня ризику діяльності платника податків, яких є три: незначний, середній та високий.

Зверніть увагу! Право на проведення такої перевірки надається лише у випадку, коли платнику податків не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано або вручено копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Будьте в курсі разом з нами!

Адвокатське бюро «Паляничко та партнери» — коли потрібний результат!🙂😊

- Создание бизнеса
- Консультация
- Сопровождение
- Защита бизнеса

- Аудит
- Подготовка к проверке
- Сопровождение при проверке
- Оспаривание результатов

- Создание бизнеса
- Консультация
- Сопровождение
- Защита бизнеса

- Аудит
- Подготовка к проверке
- Сопровождение при проверке
- Оспаривание результатов

© 2015-2019 АБ «Паляничко и партнеры»
Политика Конфиденциальности.

Разработка и дизайн - DK web-studio