Європейський суд по правах людини (далі — ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Кужелев та інші проти Росії» ( заяви № 64098/09, 64891/09, 65418/09, 67406/09, 67697/09, 66035/09 та 1504/10). Справа стосувалася невиконання судових рішень на їх користь щодо невиплаченої заробітної плати та інших виплат, пов’язаних з роботою.

Фабула справи: Заявники працювали в суднобудівній і судноремонтній компанії в Санкт-Петербурзі «Кронштадтський морський завод», державне унітарне підприємство (далі – ФДУП) Міністерства захисту. Через фінансові труднощі в березні 2005 року компанія була передана під зовнішнє управління. Згодом було прийняте рішення про передачу активів компанії в нову компанію під назвою OAO Кронштадтський морський завод, нагороджений орденом Леніна (ОАО) в рамках процедури заміни активів, яка відбулася в лютому 2007 року. Працівники ФДУП також були переведені в ОАО.

Згодом суди оголосили передачу активів та створення нової компанії недійсними, а активи повернулися до ФДУП. ОАО, у свою чергу, звільнило заявників у серпні 2008 року.

Заявники відкрили провадження проти обох компаній за невиплату або затримки виплати заробітної плати, а також для відновлення їх на посадах в ФДУП. Їх позови були повністю або частково успішні та вони отримали рішення на їх користь. Рішення проти ОАО не були виконані, в той час як рішення проти ФДУП були виконані із затримками.

Таким чином, справа стосувалася невиконання судових рішень на їх користь щодо невиплаченої заробітної плати та інших виплат, пов’язаних з роботою.

Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини та статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції заявники скаржилися на невиконання судових рішень на користь ФДУП за невиплату заробітної плати у 2008 році, а також за збитки через затримку виплати вихідної допомоги.

Вони посилалися на ті самі положення для скарги на невиконання рішень проти ОАО щодо невиплачених заробітних плат за червень-липень 2008 року з наступною індексацією.

ЄСПЛ дійшов висновку, що мають місце наступні порушення:

Порушення статті 6 §1 – стосовно всіх заяв через затримку виконання рішення проти ФДУП за невиплату заробітної плати у 2008 році

Порушення статті 1 Протоколу № 1 – стосовно всіх заяв через затримку виконання рішень проти ФГУП щодо невиплаченої заробітної плати у 2008 році.

Порушення статті 6§1 – стосовно працівників через невиконання судових наказів на користь заявника щодо заробітної плати за червень-липень 2008 року проти ОАО.

Порушення статті 1 Протоколу № 1 – стосовно працівників через невиконання судових наказів на користь заявника щодо заробітної плати за червень-липень 2008 року проти ОАО.

Порушення статті 6§1 – стосовно працівників щодо провадження проти ОАО у зв’язку з індексацією.

Порушення статті 1 Протоколу № 1 – стосовно працівників щодо провадження проти ОАО у зв’язку з індексацією.

Таким чином, ЄСПЛ присудив відшкодувати заявникам моральну шкоду, а також Суд постановив, що Росія повинна виплатити 2000 євро (EUR) кожному заявникові відшкодування моральної шкоди та відшкодувати видатки і витрати.

Будьте в курсі разом з нами!

Адвокатське бюро «Паляничко та партнери» — коли потрібний результат!

- Создание бизнеса
- Консультация
- Сопровождение
- Защита бизнеса

- Аудит
- Подготовка к проверке
- Сопровождение при проверке
- Оспаривание результатов

- Создание бизнеса
- Консультация
- Сопровождение
- Защита бизнеса

- Аудит
- Подготовка к проверке
- Сопровождение при проверке
- Оспаривание результатов

© 2015-2019 АБ «Паляничко и партнеры»
Политика Конфиденциальности.

Разработка и дизайн - DK web-studio